Friteuză cu aer cald Flex Air Panasonic, NF-BC1000KXE, 9,6l , 2 zone independente, gătire cu abur, negru
This offer ends in:
- Stock: Stoc limitat
- Producator: Panasonic
- Model: NF-BC1000KXE
- EAN: 5025232985302



• Suficient de mare pentru o pizza întreagă de 30 cm
• Separator detașabil pentru a crea 2 zone de gătit
• Gătire sincronizată pentru preparate gata în același timp
• Fereastră de vizualizare practică cu iluminare
• Tehnologie Gentle Steam pentru rezultate suculente și crocante
• Circulație a aerului la 360° pentru prăjire mai sănătoasă cu mai puțin ulei
• 2 elemente de încălzire superioare și 1 inferior
• Interval larg de temperatură 35 °C–230 °C
• Coș, tavă pentru crisper și separator fără PFAS
• Tavă pentru crisper și separator lavabile în mașina de spălat vase





| CARACTERISTICI | Număr model | NF-BC1000KXE | |
|---|---|---|---|
| Culoare | Negru | ||
| Afişaj | LCD (font alb) | ||
| Selectare Timp / Temperatură | Electronic / Touch + Butoane rotative | ||
| Capacitate | 9,6 l (4,8 l + 4,8 l cu separator) | ||
| PROGRAM | Meniuri | 9 presetări practice: Friteuză cu aer cald - Grătar - Pizza - Prăjire - Coacere - Reîncălzire - Decongelare - Fermentare | |
| PERFORMANȚĂ | Putere consumată | 2450W | |
| Temperatură | 35°-230°C | ||
| Element de încălzire | Sus și jos (2 sus + 1 de 350 W jos) | ||
| circulare 360° la mare viteză a aerului | Da | ||
| Intrare abur (Abur delicat) | Da (separatorul poate fi utilizat numai în zona din stânga) | ||
| CARACTERISTICI SPECIALE | Frecvența voltajului | 220-240V/50Hz | |
| Material de acoperire | Coșul, tava pentru legume și separatorul au un strat ceramic antiaderent - fără PFAS | ||
| Iluminare interioară | Da, poate fi activat opțional | ||
| Panou de control | Touch (pictograme albe) + 2 butoane rotative | ||
| Rezervor de apă pentru generarea de abur | Da, pe spate (200 ml) | ||
| Fereastră de supraveghere | Da | ||
| Curățare ușoară | Da | ||
| Potrivit pentru mașina de spălat vase | Placa Crisper și separatorul pot fi spălate în mașina de spălat vase. | ||
| INFORMAȚII GENERALE | Dimensiuni LxHxA (mm) | 375 x 278 x 472 | |
| Dimensiuni coș de gătit LxHxA (mm) | 301.3 x 308.7 x 107.9 | ||
| Greutate netă | aproximativ 9,6 kg | ||
| Dimensiunile cutiei LxHxA (mm) și greutatea brută | 446 x 338 x 566 și 11,9 kg | ||
Retete pentru acest model:
Nu o să mai comandați niciodată pizza! Aceste pizze de legume la friteuza cu aer cald sunt pline de aromă, cu două tipuri de brânză, dovlecei tăiați crocanți și ardei dulci prăjiți. Bonus, sunt atât de ușor de făcut. | ![]() |
2. Reteta de pui prajit crocant Puiul acoperit cu pesmet la friteuza cu aer cald este atât de distractiv
de făcut cu cele trei etape de acoperire și reprezintă o alternativă
excelentă, cu conținut scăzut de calorii, la puiul prăjit standard. | |
3.Reteta delicioasa de briose cu ciocolata Dacă aveți nevoie de un desert rapid, aceste brioșe delicioase cu
ciocolată sunt soluția perfectă. Se coc în doar 15 minute și, deoarece
sunt acoperite cu căpșuni dulci tocate, cu siguranță vor fi pe placul
tuturor. | |
4. Reteta de pui intreg suculent Acest pui întreg la friteuza cu aer cald este masa perfectă pentru o
cină în timpul săptămânii. Gătit cu ierburi proaspete și citrice,
serviți-l la cină și dacă mai sunt resturi savurați-le la prânz a doua
zi. Funcția „Gentle Steam” (Abur delicat) a friteuzei cu aer cald
Panasonic vă asigură că friptura de pui iese perfect suculentă. | |
5. Reteta de biban de mare cu legume mediteraneene Dacă sunteți în căutarea unei mese sănătoase din ingrediente combinate,
tocmai ați găsit o rețetă de file de biban cu legume mediteraneene care
poate fi pregătită extrem de simplu cu friteuza cu aer cald Panasonic. | |
| Specificatii | |
| Culoare | Negru |
| Temperatura | 35-230°C |
| Afisaj | LCD |
| Intrare abur | Da (separatorul poate fi utilizat numai in zona din stanga) |
| Capacitate (l) | 9.6 (4.8l +4.8l cu separator) |
| Iluminare interioara | Da, poate fi activata optional |
| Circulare 360° la mare viteza a aerului | Da |
| Programe automate | 8 -Friteuză cu aer cald - Grătar - Pizza - Prăjire - Coacere - Reîncălzire - Decongelare - Fermentare |
| Fereastra de supraveghere | Da |
| Panou control | Touch (pictograme albe) + 2 butoane rotative |
| Putere consumata | 2450W |
| Dimensiuni exterioare (cm) | 37.5*27.8*47.2 |
| Greutate (kg) | aprox 10 kg |






