Radio portabil de buzunar, Panasonic, Argintiu, RF-P50DEG-S
-5 %
Radio portabil de buzunar, Panasonic, Argintiu, RF-P50DEG-S
This offer ends in:
Zile
Ore
Min
Sec
95,00 lei
99,99 lei
Fără TVA: 78,51 lei
- Stock: In stoc
- Producator: Panasonic
- Model: RF-P50DEG-S
- Dimensiuni: 0.26m x 0.41m x 0.10m
- EAN: 5025232863457
- Garantie: 24 luni
Comenzi telefonice (09.00 - 17.30)
Radio de buzinar RF-P50D - Argintiu

Radio FM/AM de buzunar, cu tuner digital
P50D este suficient de mic pentru a putea fi strecurat într-un buzunar și transportat în el. Chiar și așa, scala cadranului și indicatorul luminos îl fac ușor de văzut, chiar și pe întuneric, iar noul tuner digital permite o acordare simplă și stabilă.

Acordare ușoară și stabilă cu noul tuner cu AFC
Design ușor de urmărit cu un cadran mare
Dimensiuni compacte pentru transport ușor
H: 117.4mm, W: 69.5mm, D: 29.7mm, Weight: 111g.

Acordare simplă și stabilă
Noul tuner digital permite o reglare simplă și o recepție stabilă. Funcția de control automat al frecvenței (CAF) extinde gama de recepție radio AM și simplifică acordarea.*1 Aceasta elimină necesitatea unei precizii exacte a acordării prin selectarea automată a celui mai apropiat post. De asemenea, zgomotul este redus*2 în timpul acordării pentru a spori confortul de ascultare.
*Zgomotul nu este redus de la sunetele primite.
Design ușor de observat
În plus față de scala mare a cadranului, care face ca valorile frecvenței să fie mai mari și mai ușor de văzut, un indicator fluorescent asigură o vizualizare confortabilă în întuneric. Acordarea este ușoară chiar și pe timp de noapte și în timpul întreruperilor de curent.
Specificații
| TUNER | Gamă frecvenţă | FM 87 - 108MHz (cu pas de 50kHz) AM 520 - 1730kHz (cu pas de 9/10kHz) | |
|---|---|---|---|
| Funcţie AFC (control automat al frecvenţei) | Da | ||
| Acordare | Digital | ||
| LED de acord | da (roșu) | ||
| SISTEM AUDIO | Putere de ieşire (RMS) | 150mW (MAX) | |
| We don"t know the context | Dimensiune boxă | 5.7 cm | |
| TERMINAL | Căşti/căşti intraauriculare (3,5 mm) | da (mini/mono) | |
| ALTELE | Sursă de alimentare | Baterie | 3V CC (R6/LR6, AA, UM-3) x 2 |
| c.a. | - | ||
| Intrare CC | - | ||
| Durata de viață a bateriei [Aprox.] | Difuzor | R6: FM 24 H, AM 26 H, LR6: FM 64 H, AM 68 H | |
| Căşti | R6: FM 38 H, AM 38 H, LR6: FM 94 H, AM 96 H | ||
| Mâner | - | ||
| DIMENSIUNI, GREUTATE | Dimensiuni (L x H x A) [aprox.] | 69.5 x 117.4 x 29.7 mm | |
| Greutate (fără baterii) [Aprox.] | 111 g | ||
| NOTĂ | -Specificațiile se pot modifica fără o notificare prealabilă. Greutatea și dimensiunile sunt aproximative. | ||
| Specificatii | |
| Culoare | Argintiu |
| Tip amplificator analogic cu 1 canal | Da |
| Tip Radio | Nu |
| Tip Radio cu ceas | Nu |
| Tip Radio de buzunar | Da |
| Putere totala RMS | 150 mW |
| Afisare ceas | Nu |
| Configuratie difuzoare | 1 difuzor tip con de 10 cm, cu gamă completă |
| Sleep 30.60.90.120 min | Nu |
| Functie Snnoze | Nu |
| Clear mode Dialog | Nu |
| Functie AFC | Da |
| Rezistent la stropire | Nu |
| Tuner FM 30 posturi | Nu |
| Tuner Dab+ 30 posturi | Nu |
| Preset EQ | Nu |
| Tuner FM 10 posturi | Nu |
| Tuner Dab+ 10 posturi | Nu |
| Tuner FM/AM 87 - 108MHz AM 520 - 1.730 kHz | Da |
| Cronometru alarma | Nu |
| Diminuare 3 trepte | Nu |
| Cronometru de bucatarie | Nu |
| Iesire audio Casti 3.5 mm | Da |
| Cronometru oprire | Nu |
| Setare sursa de sunet pentru cronometru de alarma DAB/FM/ALARMA | Nu |
| Ceas | Nu |
| Setare ora de pornire | Nu |
| Bluetooth | Nu |
| Cautare automata posturi | Nu |
| USB Tip A | Nu |
| Dimensiuni Afisaj | Nu |
| 10 butoane de reglare cu presetare directa | Nu |
| Oprire automata | Nu |
| Taste directe presetate 4 | Nu |
| Baterie | R6/LR6 AA, UM-3 x 2 |
| Greutate cu baterii | 111g |
| Greutate fara baterii | - |
| Sursa de alimentare | - |
| Consum de energie utilizare normala | - |
| Consum de energie utilizare in standby W | - |
| Dimensiuni (L x I x A) | 69.5 x 117.4 x 29.7 mm |
