Radio cu ceas, Panasonic, Negru, RC-800EG-K
-7 %
Radio cu ceas, Panasonic, Negru, RC-800EG-K
This offer ends in:
Zile
Ore
Min
Sec
175,00 lei
189,00 lei
Fără TVA: 144,63 lei
- Stock: In stoc
- Producator: Panasonic
- Model: RC-800EG-K
- Dimensiuni: 0.23m x 0.56m x 0.27m
- EAN: 5025232935222
- Garantie: 24 luni
Comenzi telefonice (09.00 - 17.30)
Aparat de radio FM cu ceas RC-800 - Negru
Aparat de radio FM cu ceas facil de utilizat, pentru o deșteptare plăcută
Modelul RC-800 atrage cu un afișaj de ceas ușor de citit. O funcție de temporizator pentru două alarme permite mai multe setări, în funcție de nevoile tale sau ale partenerilor tăi. Selectarea posturilor de radio FM este foarte facilă grație reglării cu presetare.
Afișajul de ceas de dimensiuni mari al modelului 800 este ușor lizibil. De asemenea, are un temporizator pentru două alarme, cu mai multe setări în funcție de ora din zi sau de membrul de familie. Reglarea cu presetare îți permite să selectezi cu ușurință posturile de radio FM.
Sunet plăcut
Presetări memorie (FM 10)/Reglare automată
Afișaj de dimensiuni mari și funcții de temporizator
Afișaj LED portocaliu/Temporizator pentru două alarme
10 posturi presetate
Difuzor de 5 cm, pentru întreaga gamă de frecvențe


Găsești cu ușurință posturile de radio
Poți să înregistrezi până la 10 posturi pentru FM și să accesezi direct posturile preferate, grație butonului de reglare cu presetare. De asemenea, ar...
Poți să înregistrezi până la 10 posturi pentru FM și să accesezi direct posturile preferate, grație butonului de reglare cu presetare. De asemenea, are o funcție de reglare automată, care permite găsirea facilă a posturilor.

Dotat cutemporizator pentru două alarme
Modelul RC-800 este dotat cu temporizator pentru două alarme, perfect pentru membrii de familie care se trezesc la ore diferite. Un ceas, o alarmă, un...
Modelul RC-800 este dotat cu temporizator pentru două alarme, perfect pentru membrii de familie care se trezesc la ore diferite. Un ceas, o alarmă, un temporizator de repaus și un buton de amânare garantează asigurarea unui somn perfect.

Design prietenos și plăcut
Grație afișajului LED portocaliu de dimensiuni mari, ora este foarte ușor de citit. Toate butoanele importante se găsesc într-un singur loc, pe panoul...
Grație afișajului LED portocaliu de dimensiuni mari, ora este foarte ușor de citit. Toate butoanele importante se găsesc într-un singur loc, pe panoul superior și sunt ușor de apăsat. În special butonul de amânare nu poate fi ratat!

Sunet plăcutîntr-un aparat compact
Modelul RC-800 dispune de un difuzor de 5 cm, pentru întreaga gamă de frecvențe. Cu o putere de ieșire de 1 W, oferă o experiență de audiție care depă...
Modelul RC-800 dispune de un difuzor de 5 cm, pentru întreaga gamă de frecvențe. Cu o putere de ieșire de 1 W, oferă o experiență de audiție care depășește orice ți-ai imagina cu privire la acest aparat compact.
Galerie ImaginiSpecificații
Sunet plăcut
Presetări memorie (FM 10)/Reglare automată
Afișaj de dimensiuni mari și funcții de temporizator
Afișaj LED portocaliu/Temporizator pentru două alarme
10 posturi presetate
Difuzor de 5 cm, pentru întreaga gamă de frecvențe
Presetări bandă/post
FM (10) (87,50~108 MHz (trepte de 50 K)
Căutare automată posturi
Da
Sistem de date radio
-
Antenă tip conductor (FM)
Da (1,0 m)
Ceas
Da (h/min. (24 h))
Cronometru alarmă
Da (2 alarmă)
Cronometru de bucătărie
-
Cronometru oprire
Da (120/90/60/30 de minute)
Cronometru înregistrare
-
Setare sursă de sunet
Da pentru temporizator de alarmă (FM/SONERIE)
Pornire setare
Da pentru cronometru de alarmă
Amânare
Da
Funcționare pe baterii
-
Indicator nivel baterie
-
Baterie de rezervă pentru memorie *¹
Da, R6/LR6 (tip AA) x 2 buc. *²
Preset EQ
-
Funcție Clear-mode Dialog
-
Bluetooth
-
Tip amplificator
Amplificator analogic cu 1 canal
Putere de ieşire RMS
1 W (8 ohmi, 1 kHz, 30 % THD)
Tip
-
Unitate de difuzoare
1 difuzor tip con de 5 cm, cu gamă completă
Ieșire audio
-
Redare
-
Încărcare baterie
-
Dimensiuni (suprafață de vizualizare)
70 x 33,5 mm
Tehnologie LED
Da (portocaliu)
Reglare cu presetare pentru 10 posturi
Da
Rețea față
Plasă turnată
Intrare c.a./intrare c.c.
Intrare c.c. (adaptor de c.a. fix)
Tensiune
100 - 240 V, 50/60 Hz
Adaptor de c.a. fix
Da (cablu de 1,5 m)
Utilizare normală [aprox.]
3 W
Stare de veghe [aprox.]
0,8 W
Diminuare
3 trepte
Dimensiuni (L x Î x A)
150 x 89 x 90 mm
fără baterie
0,6 kg (aproximativ)
cu baterie *²
0,7 kg (aproximativ)
Culoare
Negru
Accesorii
-
Notă
*¹ Bateriile de rezervă pentru memorie păstrează setările ceasului în timpul întreruperii alimentării. (Aceste baterii nu alimentează unitatea.)
*² Bateria nu este inclusă.
Specificaţiile tehnice pot suferi modificări fără notificare prealabilă. Greutatea şi dimensiunile sunt aproximative.
*² Bateria nu este inclusă.
Specificaţiile tehnice pot suferi modificări fără notificare prealabilă. Greutatea şi dimensiunile sunt aproximative.
NOTĂ PRIVIND MĂRCILE COMERCIALE:
Marca verbală și siglele Bluetooth® sunt mărci comerciale înregistrate deținute de Bluetooth SIG, Inc. Utilizarea acestora de către Panasonic Corporation se face sub licență. Celelalte mărci comerciale și denumiri comerciale aparțin deținătorilor respectivi.
| Specificatii | |
| Culoare | Negru |
| Tip amplificator analogic cu 1 canal | Da |
| Tip Radio | Nu |
| Tip Radio cu ceas | Da |
| Tip Radio de buzunar | Nu |
| Putere totala RMS | 1 W |
| Afisare ceas | Da |
| Configuratie difuzoare | 1 difuzor tip con de 10 cm, cu gamă completă |
| Sleep 30.60.90.120 min | Nu |
| Functie Snnoze | Da |
| Clear mode Dialog | Nu |
| Functie AFC | Nu |
| Rezistent la stropire | Nu |
| Tuner FM 30 posturi | Nu |
| Tuner Dab+ 30 posturi | Nu |
| Preset EQ | Nu |
| Tuner FM 10 posturi | Da |
| Tuner Dab+ 10 posturi | Nu |
| Tuner FM/AM 87 - 108MHz AM 520 - 1.730 kHz | Nu |
| Cronometru alarma | Da |
| Diminuare 3 trepte | Da |
| Cronometru de bucatarie | Nu |
| Iesire audio Casti 3.5 mm | Da |
| Cronometru oprire | Da |
| Setare sursa de sunet pentru cronometru de alarma DAB/FM/ALARMA | Da |
| Ceas | Da |
| Setare ora de pornire | Da |
| Bluetooth | Nu |
| Cautare automata posturi | Da |
| USB Tip A | Nu |
| Dimensiuni Afisaj | 70 x 33.5 mm |
| 10 butoane de reglare cu presetare directa | Nu |
| Oprire automata | Da |
| Taste directe presetate 4 | Nu |
| Baterie | - |
| Greutate cu baterii | 0,7 kg |
| Greutate fara baterii | 0,6 kg |
| Sursa de alimentare | 220 - 240 V, 50 Hz |
| Consum de energie utilizare normala | 3 W |
| Consum de energie utilizare in standby W | 0.8 |
| Dimensiuni (L x I x A) | 150 x 89 x 90 mm |

